Libický divadelní podzim 2018

Program

6. 10. - 1. 12. 2018


Říjen

PŘEDSTAVENÍ JE Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO. MÍSTO INSCENACE VERONIČIN POKOJ BUDE ODEHRÁNO PŘEDSTAVENÍ (NE)CHTĚNÁ ÚTĚCHA OD DS DIVERZANTI BRNO. VÍCE NÍŽE.

O inscenaci:
Mrazivý psychologický horor. Studenti Susan a Larry se ocitnou v honosné usedlosti, kam je přivedou správci domu manželé Mackeyovi. Ti tvrdí, že Susan je až nápadně podobná Veronice, mrtvé dceři jejich zaměstnavatelů. Susan je oproti nedůvěřivému Larrymu laskavější a chce starému páru skutečně pomoci. Přijme podivný návrh – proměnit se na jedno odpoledne v dávno mrtvou Veroniku. Jenže když se dveře, za kterými se Susan připravovala na svoji „roli“, posléze otevřou, všichni se k dívce chovají, jako by byla skutečně Veronikou. A navíc jí všichni tvrdí, že je rok 1935, ne rok 1973.

Představení se hraje na tzv. aréně (tj. speciální rozestavení hlediště, divák je hercům blíž a prožitek z představení je tak umocněn). Představení získalo spoustu ocenění na přehlídkách a festivalech po celé ČR. Za zmínku stojí zisk hlavní ceny z přehlídky FEMAD Poděbrady.


Start soutěže VYHRAJ S LDP! Více o soutěži ZDE
Žánr: drama - Stopáž: 60 minut - Vstupné: 90 Kč

O inscenaci:
Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Soubor Diverzanti tvoří studenti/absolventi divadelní vědy se zkušenostmi z amatérského divadla, s hrou se účastní přehlídek po celé republice, za text dokonce získali i uznání v Ceně Evalda Schorma. V roce 2017 se inscenace (Ne)chtěná útěcha stala absolutním vítězem festivalu FEMAD.

Start soutěže VYHRAJ S LDP! Více o soutěži ZDE
Žánr: pohádka - Stopáž: 50 minut - Vstupné: 50 Kč

O inscenaci:
I v dnešní přetechnizované době, kdy je nejčastějším společníkem počítač se mohou dít věci neuvěřitelné a žádná hra nemůže nahradit zážitek ze skutečného setkání s praotcem Čechem, vojvodou Krokem i třemi sestrami (Libuší, Kazi a Tetou), Bivojem a kancem, Horymírem i Šemíkem nebo, ne zcela hodným, Křesomyslem.

DS Ty-já-tr Praha přijíždí do Libice nad Cidlinou již po několikáté a to hlavně díky vysoké kvalitě svých představení.

Neváhejte a zapojte se do výtvarné soutěže určené dětem. Více o soutěži ZDE.
Žánr: komedie - Stopáž: 50 minut - Vstupné: 70 Kč

O inscenaci:
Kdo by je neznal – Petr Bajza, Eda Kemlink, Tonda Bejval, Čeněk Jirsák a Zilvar z chudobince. Vraťte se s námi do doby, kdy děti dávaly počestnost, hokynáři si vážili svých zákazníků, děvčata voněla vanilkovým cukrem a kluci válčili své malé velké války. Bylo nás pět aneb kluci nestárnou je, v podání Divadýlka na dlani, komedie, která vás zaručeně pobaví.


Vstupenky ZDE


Žánr: pohádka - Stopáž: 60 minut - Vstupné: 50 Kč

O inscenaci:
Klasická pohádka o Popelce, obyčejné holce umouněné od popela. I přes to, že je hodná a pracovitá, nemá ji doma nikdo krom tatínka rád. Macecha i její nové sestřičky ji stále trápí, pošťuchují a práci jen a jen přidělávají. Naštěstí má za kamarády dva holoubky, kteří Popelce pomůžou k nečekanému štěstí. Stačí jen uvěřit a rozlousknout postupně tři oříšky.

Neváhejte a zapojte se do výtvarné soutěže určené dětem. Více o soutěži ZDE.


Vstupenky ZDE


Listopad

Žánr: komponovaný pořad - Stopáž: 150 minut vč. přestávek - Vstupné: 80 Kč

O inscenaci:
Na míru vytvořený komponovaný pořad je novinkou letošního ročníku přehlídky Libický divadelní podzim. Večer je rozdělen do tří 40 minutových bloků, mezi kterými budou dvě 15 minutové přestávky. V prvním bloku se podíváme na poezii, díky uměleckého přednesu Jaroslava Brendla. V druhém bloku nakoukneme pod pokličku improvizaci. Improvizační skupina Progresky přiveze program složený z více i méně známých skečů, gagů, které Vás dozajista pobaví. Ve třetím, posledním, bloku Vám Václav Šindelář aka Anatol Svahilec, ukáže žánr zvaný Slam poetry, ve kterém se skloubí poezie a improvizace.

V sále bude připravený stánek společnosti Amáres Coffee, ve kterém si bude moci dát lahodnou kávu ze značkové poděbradské pražírny.


Vstupenky ZDE


Žánr: komedie - Stopáž: 80 minut - Vstupné: 70 Kč

O inscenaci:
Humor tak černý, že by se dal vypít místo kafe. Skoro realistická komedie z prostředí domova pro seniory. Poslední přání, vztahy v rodině i v domově a plejáda lehce ujetých postav. Televize a banalita. Lehkost a nadhled. A smích, který snadno zabolí.

Představení UPOKOJENKYNĚ bylo vybráno do programu celorepublikového festivalu Jiráskův Hronov 2015. Festival Jiráskův Hronov je v prostředí divadelních ochotníků velmi prestižní metou.


Vstupenky ZDE


Žánr: pohádka - Stopáž: 55 minut - Vstupné: 50 Kč

O inscenaci:
Dobrodružství Ferdy Mravence, který s pomocí brouka Pytlíka přechytračí zlého pavouka a založí úspěšnou školu jízdy na kolečkových bruslích.

Neváhejte a zapojte se do výtvarné soutěže určené dětem. Více o soutěži ZDE.


Vstupenky ZDE


Prosinec

PŘEDSTAVENÍ JE ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO. MÍSTO POHÁDKY NÁVŠTĚVA V PEKLE BUDE ODEHRÁNO PŘEDSTAVENÍ ZLATOVLÁSKA OD DIVADLA AKORÁT PRAHA. VÍCE NÍŽE.

O inscenaci:
Profesor Belzebub a čertice Albína Vás zvou na vzdělávací přednášku o čertech. Ve čtyřech pohádkách se dozvíte vše, co k čertům neodmyslitelně patří, přísloví a rčení o čertech, v co se čerti proměňují a spoustu dalšího.

Žánr: pohádka - Stopáž: 50 minut - Vstupné: 50 Kč

O inscenaci:
Kuchař Jiřík je svým králem vyslán do světa, aby mu přivedl zlatovlasou pannu. Na své cestě Jiřík zachrání mravence, krkavce a rybku, kteří mu na oplátku pomohou splnit úkoly, díky kterým si pro svého pána vyslouží Zlatovlásku.

Po pohádce proběhne vyhlášení výsledků výtvarné soutěže. Ceny předá Mikuláš. Více informací o soutěži ZDE.


Vstupenky ZDE


Žánr: drama - Stopáž: 65 minut - Vstupné: 70 Kč

O inscenaci:
Napínavé drama ukazuje v komorním prostředí, kam až jsou lidé schopni zajít v touze získat výtečně placené místo, jak jsou ochotni s sebou nechat manipulovat s vidinou úspěchu a současně jak příležitost mít moc, vede až k hlubokému opovrhování člověkem jako svébytnou osobností. Mrazivý příběh plný emocí ukazuje odcizenost současné doby.
Losování výherců soutěže VYHRAJ S LDP! Více o soutěži ZDE

Libický divadelní podzim 2018